2. díl – Tvorba inspirační koláže

Inspirační koláž

1. díle našeho seriálu Základů bytového designu jsme si řekli, co byste měli udělat jako první, než se pustíte do samotného navrhování a zařizování.

Po analýze přání a potřeb již víte, co od daného prostoru požadujete a můžete se tedy posunout dál.

Ještě ale než přijde na řadu samotná estetika, musíte udělat malý mezikrok, bez kterého se neobejdete. Stanovte si rozpočet. Výdaje si zapisujte průběžně a rozpočtu se po celou dobu držte. Jedině tak budete mít přehled o tom, kolik jste již utratili a kolik ještě utratit můžete.

A nyní již přichází na řadu ta zajímavější část. Inspirační koláž. Tajná zbraň designérů.

Tvorba inspirační koláže

Abyste věděli, jaký styl se vám skutečně líbí a v čem se cítíte nejlépe, musíte si najít svůj vlastní osobitý styl.

K tomu, abyste jej poznali, nepotřebujete žádné technické ani specifické počítačové programy. Vystačíte si s obyčejnými nůžkami nebo internetem.

Vlastní osobitý styl najdete nejlépe tak, když si budete v časopisech o bydlení a na webu prohlížet různé obrázky interiérů. Ty, které se vám budou líbit, si vystřihněte nebo uložte do počítače. Využít můžete např. známý Pinterest.

Inspirační designová bytová koláž v asijském stylu

V momentě, kdy budete mít na nástěnce dostatek obrázků, začněte hledat, co je spojuje. Jsou to barvy, světlo, nábytek, atmosféra? Oslovuje vás jeden konkrétní styl, nebo je to mix různých věcí? Přemýšlejte o všech detailech.

Zkuste se do fotografií skutečně vžít. Dovedete si v daném prostoru představit žít? Nebo to je jen nádherně naaranžovaný interiér, který se vám sice na pohled líbí, ale ve skutečnosti byste se v něm necítili dobře?

Šatník jako inspirace

Inspirovat se můžete také svým šatníkem. Budete se divit, kolik toho o vás prozradí styl vašeho oblékání. Máte rádi čistou elegantní módu? Pak si jistě nezařídíte celý interiér v japonském stylu. Na druhou stranu to však neznamená, že vás nemůže nijak oslovit. Nemusíte mít čistě vyhraněný jen jeden styl. Třeba patříte mezi ty, kterým se líbí kombinace dvou či více stylů.

Šaty jako inspirace pro bytový design

Já osobně miluji eklekticismus, tedy míchání starého a nového ve spojitosti s asijským stylem.

Moderní nábytek ve spojitosti se starožitnou čínskou skříňkou

Najděte si i vy svůj vlastní osobitý styl. Uvidíte, že se vám bude žít spokojeněji a budete se cítit lépe.
Hodně štěstí při hledání svého stylu.
Lucie N.

Lucie Novotná, La Komoda

 

2. díl: Tvorba půdorysu