V hlavní roli MUŠLE

Vytvořte si z mušlí designové dekorace a svítidla

Pomalu se blíží konec prázdnin a s nimi se nám kromě vzpomínek hromadí i suvenýry z cest. Pokud jste si od moře přivezli například mušle, přinášíme vám inspiraci, jak si můžete uchovat prázdninovou atmosféru na dlouhou dobu.

Někdy dělají bezvýznamné drobnosti velké věci. Kdy naposledy jste si něco pro příjemnější zútulnění vytvořili sami? Výhodou je, že vše záleží jen na vašem cítění a fantazii. Žádných pravidel není třeba. Při pohledu na mořské radůstky načerpáte energii a zvlášť v zimních měsících budete mít k moři zase o kus blíže.

Designový jedinečný přírodní lustr z ústřic

Kreativní činností si odpočinete a myslí se přesunete zpět ke krásným prosluněným dnům, ze kterých vám nezbudou jen vzpomínky, ale i malé umělecké dílo či osobitý dáreček. Lepit dary moře můžete prakticky na cokoli. Žádné meze se nekladou.

Závan mořského vánku můžete do svého interiéru přinést pomocí dekorativních koulí polepených mušlemi. K jejich tvorbě vám postačí plastové koule na dekorace a tavná pistole.

Dekorativní koule z mušlí umístěné v misce z hadí kůže.

Pokud máte lastury větší, vytvořte si designový svícen. Zde vám bude stačit k jeho sestavení pouze tavná pistole. Výsledek je nepřekonatelný.

Designový svícen na svíčku z ústřic

Mušle a lastury můžete lepit i na již hotové předměty. Rámečky na fotografie a zrcadla dostanou ihned nový rozměr, pokud jimi ozdobíte jejich rámy.

Kulaté přírodní designové zrcadlo s rámem z ústřic v interiéru

Mušle se také krásné vyjímají na různých svítidlech. Ozdobte cylindr lampičky nařezanými mušlemi. Menší mušličky pak můžete navléknout na silon a zavěsit kolem žárovky.

Ručně dekorovaná lampa z nařezaných mušliček.         Detail přírodního designového lustru s malých mušliček

Přeji vám krásné chvíle ve společnosti mořských darů.

Lucie Novotná
Lucie Novotná, La Komoda