Posaďte se designově

Podívejte se, jaké různé podoby může mít posezení.

Není žádným tajemstvím, že moderní a velmi oblíbené je zakomponovat nadčasový designový prvek do kanceláře, zasedačky či bytu. Pravidla jsou jednoduchá. Hlavní je lehce šokující neotřelost spojená s funkčností. Možností je opravdu dost, jak design do svého interiéru pustíte. Nejjednodušší je ale začít s posezením.

Designový sedací taburet v podobě zlaté a bílé ovce z kůže.
Designové sedací ovce      

 

Pokud uvažujete nebo se již poohlížíte po takovém prvku, zamyslete se nad tím, co od něj chcete a k čemu má sloužit. Představujete si spíše umělecké dílo nebo má převládat praktické pojetí sezení? Prvek, kterým chcete dát interiéru jiný rozměr, vybírejte intuitivně a srdcem. Pokud chcete do designu investovat, zaměřte se na výlučnost a jedinečnost předmětů.

Červená čínská komoda, noční stolek, plechový buben, taburetPlechový dešťový buben                        

 

Obecně se pod pojem designové sezení vejde ledacos. Kancelářská křesla, barové stoličky, dřevěné či plastové židle a židličky, taburety, kostky, míče, klekací židle, ale i kousky, které byste k posezení ani netipovali. Oblíbené jsou taburety v podobě zvířat, ale i předměty, které k sezení původně nesloužily.

Designový nábytek - Designový sedací kovový taburet ve tvaru větví s polštářem z thajského hedvábí v modré barvě.        Porcelánová stojací lampa ručně malovaná bílá s modrým orientálním dekorem, s bílým stínidlem a porcelánový sedací taburet bílý, ručně malovaný s modrým orientálním dekorem
Designový taburet Větve                                          Porcelánový čínský taburet

 

V dnešní dynamické době neprahneme po těžkopádných předmětech v prostoru. Designové kousky mají interiér spíše doplňovat a pozvedávat, než zabírat celý prostor. Pokud jim dáte dostatek místa, budete je využívat nejen z té praktické stránky, ale i z té estetické. Ostatně od toho tu také designové kousky jsou.

 

Lucie Novotná

Lucie Novotná, La Komoda