Léto volá po zlaté

Zlatá barva v interiéru

Každoročně vyhlašují největší autority módních vzorníků barvu roku. Tomu letošnímu vládne zlatá. Barva nadčasová a zářící jako samotné letní slunce.

Pozlacená interiérové doplňky z mangového dřeva v interiéru - pozlacená váza, pozlacená krabička a pozlacený svícen

Každý z nás pociťuje, jak se nám během prázdnin zlepšuje nálada a mysl. Jak umí slunce dobít baterky a harmonizovat. Toho samého efektu ale můžete docílit i pomocí zlaté barvy. Pokud ji zakomponujete do svého interiéru, můžete pociťovat její léčebné účinky dennodenně, bez ohledu na to, jaké je venku počasí.

Zlatá barva v interiéru, starozitná komoda, la komoda

Zlatá barva se hodí do každého stylu. Účinně rozzáří prostory jak v moderním, tak i starožitně laděném interiéru. I když jde o barvu roku 2016, vyznavače trendů jistě potěší, že nemůže vyjít nikdy z módy. Jde o barvu, která je v kurzu již po staletí a nebude tomu jinak. Velmi dobře si rozumí s šedou, červenou, tmavomodrou, hnědou i černou, ale experimentování se žádné meze nekladou. Její úžasnou vlastností je, že ji můžete kombinovat opravdu s jakýmikoli barevnými odstíny.

Zlatá barva v interiéru, la komoda

Zlatá barva je dost jasná na to, aby přitahovala pozornost. Pokud s ní teprve začínáte, dejte pozor, abyste to nepřehnali. Mohla by působit kýčovitě. Je dobré zprvu začít jen s pár doplňky v podobě váz, polštářků či misek, než se případně vrhnete do větších změn.

Pozlacené interiérové doplňky z mangového dřeva. Zlatá dóza na kapesníky, zlatá kulatá váza, zlatá čtverhranná miska.

Ponořte se do hřejivých paprsků zlaté a nechte se rozmazlovat jejími účinky.

Lucie Novotná

Lucie Novotná, La Komoda